eSportowa walka o puchar

 06-03-2017

W  ostatnią sobotę lutego Stowarzyszenie Moja Polska zorganizowało w Skale pierwszą edycję Turnieju eSport FIFA 17. Wydarzenie przyciągnęło ponad 100 zawodników i to nie tylko z terenu gminy Skała. Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu sponsorów: pubu z planszówkami i konsolami BarOn oraz dostawcy internetu Giga.

Liczba chętnych przewyższyła najśmielsze oczekiwania organizatorów - w rozgrywkach udział wzięło 77 zawodników z terenu gminy oraz 32 w kategorii OPEN. Emocji nie brakowało nie tylko przed monitorami. Uczestnicy turnieju oraz osoby im towarzyszące mogły wziąć udział w zawodach sportowych lub zagrać w gry planszowe.

Nagroda główna - puchar oraz XBOX360 z grą FIFA 17 powędrowały do Damiana Podolskiego, który wygrał w kategorii Open a później pokonał reprezentanta Skały w Wielkim Finale. W kategorii Skała najlepszy okazał się Artur Węgrzyn i do niego trafiła gra FIFA 17. Pozostali finaliści w obydwu kategoriach dostali upominki od Refleksja TV. Nagrodą specjalną było opowiadanie autorstwa Krzysztofa Haczyńskiego pt. „Bladość Księżyca”.

Po sukcesie wydarzenia organizatorzy już zapowiadają powtórkę w przyszłym roku:

Pełna lista zwycięzców

SKAŁA

 1. Artur Węgrzyn
 2. Kamil Jakubek
 3. Jakub Wagner
 4. Daniel Derdaś
 5. Krzysztof Hyży
 6. Mateusz Ziarkowski
 7. Marcin Maj
 8. Vitalii Lupyr

OPEN

 1. Damian Podolski
 2. Grzegorz Matusiak
 3. Mateusz Zbieg
 4. Szymon Wołyniec
 5. Adam Wiśniewski
 6. Mateusz Ciekała
 7. Michał Adamczyk
 8. Łukasz Bień