Człowiek Roku 2016

WYNIKI PLEBISCYTU

Wskażcie i doceńcie swoich lokalnych bohaterów!

Właśnie po to uruchomiliśmy plebiscyt "Człowiek Roku 2016" Telewizji Refleksja, w którym nagrodzimy zwycięzców w swoich kategoriach. Na kandydatów można głosować codziennie - 1 raz dziennie poprzez stronę internetową oraz bez ograniczeń poprzez SMSy.

Wśród osób głosujących poprzez SMS zostanie rozlosowana nagroda niespodzianka.

Sponsorami konkursu są:

                

Patronat nad plebiscytem objął wicestarosta krakowski Wojciech Pałka.

Działalność społeczna
Jadwiga Nogieć
SMS o treści: TC.CR2016.D1 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 2399

Pani Jadwiga Nogieć jest sołtysem jednej z wsi na terenie Gminy Iwanowice. Od lat angażuje się w różne inicjatywy i akcje społeczne. Pan Jadwiga jako sołtys przyczynia się do rozwoju wsi i jej mieszkańców. W zeszłym roku z rada sołecką wpadła na pomysł stworzenie we własnej miejscowości świetlicy wiejskiej, napisała krótki plan który był tak dobry, że szybko został zatwierdzony przez władze gminne. Dziś sołectwo któremu przewodniczy Pani Jadzia cieszy się nową, niewielka świetlicą w zabudowie kontenerowej. Pani Jadzia prócz urządzenia wnętrza  świetlicy planuje również wraz z mieszańcami zagospodarować teren znajdujący się dookoła budynku. Była jednym z realizatorów projektu Dom Kultury + 2015 współorganizując gminne warsztaty florystyczne, fotograficzne, malarskie oraz Festyn Rodzinny „Pożegnanie lata”.

W roku 2016 zaangażowała się w realizacje projektu w ramach Dom Kultury+  – środki własne i współorganizowała razem z grupą nieformalną piknik rodzinny „Z wiewiórka pod chmurką” oraz uroczystości z okazji 11 listopada „Legiony to żołnierska nuta”. Oprócz inicjatyw lokalnych Pani Jadzia zawsze angażuje się również w liczne gminne imprezy np. dożynki, festyny oraz uroczystości państwowe.


Zofia Kot
SMS o treści: TC.CR2016.D3 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 1608

Zofia Kot jest nie tylko aktywnym seniorem, ale i aktywizuje innych seniorów i to w sposób ze wszech miar godny naśladowania.

Najważniejsza w opisie będzie działalność kandydatki jako przewodniczącej Koło Seniora w Węgrzcach, które istnieje od marca 2007 roku. Kilka lat później dołączył Klub 50+ działający przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Zofia Kot działa również w Kole Gospodyń Wiejskich, w tym również na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego okolicy – kultywowanie tradycji krakowskiego stroju ludowego, tradycji dożynkowych itd. Od 2013 r. jest członkiem rady sołeckiej, gdzie zaangażowała się w starania o dwa już funkcjonujące place zabaw w sołectwie Węgrzce, pomysłodawczyni nagrody za najlepsze odśnieżanie.

Zofia Kot działa również w Dyskusyjnym Klubie Książki przy Bibliotece w Węgrzcach i zachęca seniorów do zapisu; została również laureatką konkursu czytelniczego, w którym wiele punktów zdobywało się za zachęcenie nowych czytelników do zapisywania się do biblioteki. Zofia Kot wspiera również Centrum Aktywnego Seniora w Zielonkach, prowadzone przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach – wchodzi w skład Gminnej Rady Seniorów jako przewodnicząca organizacji wspierającej.

Przez swoich seniorów postrzegana jest jako osoba pomysłowa i energiczna.
 


Tomasz Katarzyński
SMS o treści: TC.CR2016.D2 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 806

Tomasz Katarzyński to oddany i bardzo aktywny działacz społeczny. Prezes Klubu MKS Skała 2014. Od 2014 roku Członek Zarządu. Tomasz Katarzyński jest inicjatorem projektów zmierzających do zbudowania zdrowego i zintegrowanego przez sport społeczeństwa, czemu oddaje się w pełni i z ogromną pasją.

Amatorsko uprawia piłkę nożną oraz kolarstwo. Wspiera organizację i jednocześnie uczestniczy w wielu imprezach sportowych, których sam w części jest autorem. Jego działania cechuje profesjonalizm, oddanie, wysoka kultura osobista i spokój, czym zdobywa zaufanie wielu osób.

Cechuje się sumiennością, skrupulatnością, wytrwałością i wielkim oddaniem dla spraw swojego Klubu oraz sportu w Gminie Skała.


Edukacja
Robert Błachno
SMS o treści: TC.CR2016.E1 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 4421

Robert Błachno jest długoletnim trenerem piłki nożnej na terenie gminy Skała. Od 1992 roku prowadził drużyny piłki nożnej LKS Skalanka Skała, MKS Skała, T.S. Skalanka Skała. Trenuje głównie dzieci, a jego wychowankowie grają na różnych szczeblach rozgrywek małopolski. W roku 2009 był współzałożycielem i został Prezesem Stowarzyszenia Międzygminna Liga Futsalu w Skale. Przy Stowarzyszeniu działa szkółka piłkarska dla przedszkolaków a starsze dzieci trenują na Orliku w grupach Żaków, Orlików i Młodzików klubu T.S. Skalanka, którego od 2013 roku jest animatorem.

Działalność Roberta Błachno aktywizuje do aktywności sportowej zarówno dzieci jak i dorosłych z wielu regionów małopolski. Dzięki jego osobie wiele inicjatyw sportowych z kilku gmin miały szanse powstać i rozwinąć się, czego najlepszym przykładem są rozgrywki MLF oraz letnie zawody sportowe. Jego działalność została zauważona również na szczeblu ogólnopolskim czego jednym z przejawów była wizyta trenera Nawałki w Skale podczas jednego z wydarzeń sportowych.

Od 2014 roku jest Radnym Gminy Skała.


Grażyna Rodek
SMS o treści: TC.CR2016.E2 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 2832

Nauczycielka muzyki w gmimnazjum w Skale, szkole podstawowej w Minodze i Cianowicach. Prowadzi wspaniałe zajęcia umuzykalniające dla dzieci rozumiejąc ich potrzeby i dopasowując charakter zajęć do wieku maleństw.

Od 2015 roku prowadzi chór Leatus Cantus, któy zadebiutował w kwietniu 2015 roku w Kościele Ojców-Grodzisko. Chór w pobliskiej Skale uległ rozwiązaniu, ale potrzeba wielbienia Boga śpiewem pozostała i to ona była motywatorem do założenia chóru. Prowadzi również zespół wokalny w gminazjum w Skale.

W trakcie swojej pracy wychowała wielu zdolnych uczniów uwrażliwiając ich na muzykę i sztukę.

Grażyna Rodek jest organistką w parafii Ojców-Grodzisko oraz byłą Radną Gminy Skała.


Kultura
Sylwia Łudzik
SMS o treści: TC.CR2016.K4 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 2536

Sylwia Łudzik, 21-letnia mieszkanka Skały, studentka Administracji na UP w Krakowie, absolwentka Szkoły Muzyki Rozrywkowej Guitarmanic. Obecnie udziela się jako basistka w Reprezentacyjnej Orkiestrze Cianowic, basistka i impresario w krakowskim zespole Dinosaurs Are Dead.

Udzielała się jako wolontariusz Krakowskim Biurze Festiwalowym, Domu Kultury w Wolbromiu, artysta podczas koncertów charytatywnych oraz WOŚP.  Kilka lat była członkiem Orkiestry Reprezentacyjnej TEMPO z Iwanowic. Muzykę autorską zespołu Sylwii można usłyszeć na koncertach i festiwalach w całej Polsce, a także w jednych z najbardziej popularnych stacji radiowych (m.in. Radio Kraków, Trójka Polskie Radio, Czwórka Polskie Radio, Radio Żak (Łódź), Radio Sygnały (Opole), Radio17, Radiofonia Kraków, a także w wielu radiach internetowych). 

Za działalność artystyczno-społeczną oraz wysokie wyniki w nauce przyznano jej stypendium Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego.


Krzysztof Haczyński
SMS o treści: TC.CR2016.K2 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 792

Krzysztof Haczyński urodził się 28 lipca 1986 roku w Krakowie i od urodzenia mieszka w miejscowości Skała, która leży w malowniczej okolicy, pomiędzy Ojcowskim Parkiem Narodowym i Dłubiańskim Parkiem Krajobrazowym. Jest miłośnikiem książek, historii i sportu.

Pierwszy raz horrorem spotkał się mając 4-5 lat i był to film pt. Demon Zemsty, który przeszedł do klasyki kina grozy. I tak zaczęła się przygoda z horrorem. Natomiast gdy w 2003 roku zaczął pisać, na początku nie był to horror, lecz fantasy. Powstały w tamtym czasie dwie opowieści, które czekają cierpliwie w archiwum. Na swym koncie ma cztery dzieła, które dryfują po szaleńczym morzu krytyki. Są nimi: Grabarz, Bladość Księżyca, Zwierciadło Obłędu - Antologia Lustra Zbrodni, Upiór - Antologia Krew Zapomnianych Bogów.

Jeden z najwybitniejszych autorów a zarazem godny reprezentant Gminy Skała.
 


Marta Komasara
SMS o treści: TC.CR2016.K3 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 236

Pani Marta Komasara jest członkinią Zespołu Śpiewaczy Ludowych „Celinianki” z Celin. Zarówno jako solistka jak i z zespołem reprezentuje Gminę Iwanowice na licznych konkursach i przeglądach. Występuje na scenach gminnych i powiatowych.

Pani Marta ma wspaniały głos i dodatkowo jest obdarzona talentem pisarskim. Tworzy wspaniałe wiersze oraz słowa piosenek. Jest naszą gminną gawędziarką i bajkopisarką. Działa aktywnie nie tylko promując kulturę ludową, ale i biorąc udział w różnych akcjach społecznych. W ostatnich latach Pani Marta wpisała się na stałe w szeroko pojętą kulturę ludową tak gminną jak i powiatową. Tylko w roku 2016 zdobyła jako solistka wyróżnienie w „Sabałowych Bajaniach” czyli Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów,  Starostów Weselnych oraz pierwsze miejsce w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krzeszowicach. W tym samym roku bajka opowiedziana gwarą przez Panią Martę zdobyła drugie miejsce w Konkursie na Małopolską Gadkę w ramach Miesiąca Języka Ojczystego organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Pani Marta brała udział w Powiatowym Dniu Seniora w Więckowicach oraz w Dożynkach Gminy Iwanowice. Zainicjowała projekt „Iwanowickie Klimaty”, w którego realizację również mocno się zaangażowała. Projekt miał na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży ludowego folkloru i był realizowany przez GCKiB w Iwanowicach w ramach DK+2016 – środki własne. Bierze również udział w spotkaniach Ośrodka Wsparcia dla Seniorów który aktywnie działa na terenie naszej gminy. Dodatkowo Pani Marta uczestniczy i udziela się aktywnie we wszystkich imprezach i akcjach społecznych odbywających na terenie swojego sołectwa i poza nim.


Konrad Błachno
SMS o treści: TC.CR2016.K1 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 111

Wodzirej na przyjęciach weselnych
Muzyk
Dj
Uczestnik targów muzycznych


Sport
Dawid Duda
SMS o treści: TC.CR2016.S1 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 1563

Dawid Duda jest aktywnym zawodnikiem a jednocześnie trenerem piłkarskim. Dawid to osoba bardzo zaangażowana w rozwój sportu w Gminie Skała. W 2016 roku jako zawodnik wraz z drużyną MKS Skała 2004 awansował do A-klasy, strzelając najwięcej bramek. W rundzie jesiennej był najjaśniejszą postacią drużyny seniorów, a jego indywidualne akcje oraz bramki przynosiły wiele radości kibicom ze Skały.

Prócz gry w piłkę, Dawid jest trenerem Młodzików TS Skalanki. Animator działań sportowych na rzecz dzieci i młodzieży. Cechuje go otwartość, rzetelność i duże zaangażowanie w przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne, zrozumienie potrzeb swoich podopiecznych i umiejętność wyznaczania im celów, które pomaga realizować.

W ostatnim roku ze swoimi podopiecznymi godnie reprezentowali Gminę Skała w wielu turniejach sportowych o charakterze lokalnym i krajowym z obsadą międzynarodową. Osiągnięcia zespołu Dawida Dudy to m.in. zajęcie II miejsca w Lidze Europejskiej w Mundialito Cup, II miejsca w turnieju LZS na szczeblu Małopolskim oraz awans do II ligi podokręgu Kraków, I miejsce na 100-lecie Proszowianki.


Wesołowski Szymon
SMS o treści: TC.CR2016.S3 (5 pkt.)
Na numer tel.: 70068
Koszt wiadomości SMS: 62 grosze brutto
Suma punktów: 890

Szymon Wesołowski - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Dodatkowo ukończył  kursy PZPN C, oraz UEFA B uprawniające do prowadzenia drużyn piłkarskich zarówno grup młodzieżowych jak i osób dorosłych, sędzia piłkarski, instruktor nornic walking. Od lat związany z piłką na terenie gmin Iwanowice i Gołcza.
Szymon od dwóch lat jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Sieciechowicach. Na lekcjach pokazuje dzieciom różne dziedziny sportu, aby tym samym zachęcić każdego ucznia do wybrania najodpowiedniejszej dla niego formy aktywności fizycznej. Aktualnie wraz z dziewczętami z klas 4-6 awansował do finału wojewódzkiego ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.  

Od 9 lat  niemal nieprzerwalnie jest grającym trener drużyny Czarni 03’ Grzegorzowice, z którą zdobywał awanse i wysokie lokaty w A klasie. Zdecydowany lider drużyny oraz jeden z najlepszych strzelców rozgrywek ligowych. Wyróżniający się zawodnik, jeżeli chodzi o asysty przy strzelonych przez kolegów bramkach. Od roku 2016 również wiceprezes w Zarządzie Klubu Sportowego Czarni 03’ Grzegorzowice.

Od 5 lat animator sportu na obiektach Orlik  w Sieciechowicach, na których regularnie prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci z klas 1-3, 4-6 i gimnazjalistów. W 2016 Pan Szymon zainicjował powstanie piłkarskiej grupy dziewcząt ze szkół podstawowych. Corocznie organizuje liczne turnieje sportowe dla najmłodszych. Współdziała z animatorami z terenu gminy organizując różne turnieje dla uczniów w wieku gimnazjalnym.

Szymon zajmuje się również lodowiskiem w Sieciechowicach, organizuje jego pracę i sprawne funkcjonowanie. Organizuje Gminne Zawody Łyżwiarskie dla szkół. Dzięki jego zaangażowaniu 3 lata temu przyjechał na gminne zawody były gracz NHL Mariusz Czerkawski. Pan Szymon do tej pory współpracuje z Fundacja Mariusza Czerkawskiego, dzięki czemu reprezentacje Gminy Iwanowice corocznie wyjeżdżają na Ogólnopolskie Zawody Łyżwiarskie do Warszawy na Stadion Narodowy.
Od 5 lat jest trenerem młodzieżowych drużyn w Akademii Piłkarskiej Gołcza. Dobrze zorganizowany i zawsze przygotowany do zajęć. Wprowadza innowacyjne metody treningu dzięki udziałom w licznych konferencjach trenerskich oraz stażach m.in. w Cracovii Kraków.


Usługę SMS obsługuje Eurokoncept, grupa Dotpay. Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange).
Link do reg. usług SMS: http://dotpay.eu/regulaminsms/
Link do reklamacji usług SMS: http://www.dotpay.pl/kontakt/uslugi-sms-premium/
Właściciel serwisu: Agencja Reklamowa Reflection, Zamłynie 51, 32-046 Minoga