Czy hydrofobizacja szyb w Warszawie to dobre rozwiązanie?

Czy hydrofobizacja szyb w Warszawie to dobre rozwiązanie?

Dbając o swój samochód, trzeba zwracać uwagę nie tylko na jego stan techniczny oraz estetykę, ale też widoczność, za jaką odpowiedzialne są podstawowe elementy. Mowa tu nie tylko o lusterkach, ale też szybach. Wydaje się oczywiste, że te drugie muszą być idealnie czyste, nie zawsze jednak łatwo jest utrzymać je w takim stanie, a także problemem mogą być opady deszczu. Rozwiązaniem jest hydrofobizacja szyb. Dowiedz się więcej na jej temat.

Na czym polega hydrofobizacja szyb w Warszawie?

Zabieg ten, oferowany przede wszystkim przez studia auto detailingu, polega na nałożeniu na szklane powierzchnie specjalnej warstwy ceramicznej, mającej właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że odpycha ona cząsteczki wody, dzięki czemu jej odprowadzanie w czasie deszczu jest łatwiejsze, można zatem liczyć na lepszą widoczność nawet w czasie ulewy. Poza tym powłoka ta utrudnia osadzanie się wszelkich zabrudzeń i ułatwia czyszczenie. Dzięki temu szyby samochodowe są czyste nawet przy rzadkim myciu, a proces ten jest łatwy i nie zajmuje wiele czasu.

Kiedy szczególnie warto?

Odpowiedź jest prosta —  kiedy chce się zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania auta. Jak wiadomo, widoczność, pozwalająca na prawidłową ocenę tego, co dzieje się na drodze, wokół samochodu, jest kluczowa dla bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów i innych użytkowników ruchu. Poza tym jednak hydrofobizacja szyb w Warszawie jest dobrą opcją dla osób chcących cieszyć się nieskazitelnym wyglądem szyb. Nie da się ukryć, że wszelkie zabrudzenia i zacieki są mocno widoczne, odbierając estetyczny wygląd, nie tylko zmniejszając widoczność. Stąd popularność tego zabiegu, często wybieranego wraz z innymi zabiegami detailingowymi, jak polerowanie lakieru —  po wykonaniu takiego pakietu cały pojazd lśni.

Lśniące szyby na długo

Powłoka ceramiczna utrzymuje się na szybach nawet do 12 miesięcy, zwiększając widoczność w czasie deszczu, wydłużając czas pomiędzy myciami szyb i ułatwiając ten proces. Jednocześnie usługa taka w warszawskim salonie detailingowym kosztuje mniej niż może się wydawać. Na pewno inwestycja w bezpieczeństwo się opłaca!