Czy zakup nasion Purple Haze jest legalny?

Czy zakup nasion Purple Haze jest legalny?

W coffee shopach oraz sklepach internetowych można znaleźć spory wybór nasion konopi indyjskich sprzedawanych na sztuki. Wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że mimo zakazu, ziarna marihuany są tak łatwo dostępne. Wystarczy być osobą pełnoletnią i podać sprzedawcy nazwę interesującej odmiany. Sprawdź, co mówi polskie prawo na temat handlu nasionami tego rodzaju roślin.

Czy posiadanie nasion marihuany jest dozwolone?

Na początku należy jasno zaznaczyć, że hodowla, sprzedaż i zażywanie konopi jest w Polsce zakazane. Nawet właściciele niewielkich ilości tego typu specyfików są narażeni na karę pozbawienia wolności. Trzeba jednak zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy sadzonką a nasionami marihuany, które absolutnie nie są uznawane (zgodnie z polskim prawem) za wyrób narkotyczny. Ziarna nie mają w sobie żadnych psychoaktywnych i zakazanych substancji, które pojawiają się dopiero na etapie ich uprawy. Zakup w celach kolekcjonerskich jest więc jak najbardziej legalny. 

Czym wyróżnia się odmiana Purple Haze?

Sprzedawcy proponują klientom przeróżne rodzaje konopi w formie nasion kolekcjonerskich. Jednym z nich jest Purple Haze , czyli feminizowana odmiana autokwitnąca z przewagą Sativy powstała w wyniku połączenia dwóch odrębnych gatunków — Purple Thai oraz Haze. Na etapie poszukiwania nowych produktów, które mają zasilić domową kolekcję, jak najbardziej warto zapoznać się z informacjami na temat charakterystyki wybranych ziaren, aby zakupić prawdziwe unikaty. 

W przypadku zamówień online dobrze podjąć współpracę z polecanym przez innych sprzedawcą, który z kolei oferuje wyroby konopne pochodzące wyłącznie od znanych producentów, takich jak m.in. Original Sensible Seeds, Barney’s Farm czy Dutch Passion.

Jaka kara grozi za hodowlę konopi?

Zgodnie z informacjami zawartymi w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii w przypadku prowadzenia nielegalnej uprawy marihuany jej właścicielowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei za posiadanie konopi można pójść do więzienia nawet na 10 lat. Wszystko zależy od ilości znalezionego narkotyku.