Do jakich wnętrz pasuje dywan marokański?

Do jakich wnętrz pasuje dywan marokański?

Urządzenie wnętrza o spójnym charakterze bywa nie lada wyzwaniem. Często dopiero po zakupie okazuje się, że dany element nie pasuje do reszty otoczenia. Są jednak ozdoby, które świetnie wpisują się w różne klimaty, a wśród nich – dywan marokański. Do jakich aranżacji pasuje taka dekoracja? Przekonaj się poniżej!

Idealny do stylu boho

Klimaty artystycznej bohemy z przełomu XIX i XX wieku są znakomite dla osób, które same są kreatywne i uwielbiają nieoczywiste wnętrza. W pomieszczeniach zaaranżowanych w ten sposób znajduje się wiele dodatków nawiązujących do różnych kultur. Dywan marokański będzie więc perfekcyjnie komponował się z takim pokojem i na pewno doda mu unikalnego charakteru.

Surowość i naturalność pasująca do klimatu Skandynawii

Dekoracja z geometrycznym deseniem, ale wciąż nawiązującym do klimatu etno, rewelacyjnie pasuje też do wnętrz w stylu skandynawskim. Te kompozycje, łączące w sobie w oryginalny sposób surowość i przytulność, wiele skorzystają na umieszczeniu w nim takiego chodniczka czy większego wariantu tej ozdoby. Dywan marokański więc doskonale wpisze się w wygląd sypialni, salonu lub jadalni w takiej aranżacji.

Elegancja odpowiadająca stylowi nowoczesnemu

Koniczyny czy inne, prostsze wzory, mogą być intrygującym sposobem na przełamanie surowości stylu nowoczesnego, kojarzonego głównie z chłodnymi wnętrzami. To właśnie takie dodatki je ocieplają, sprawiając, że przebywanie w nich staje się przyjemniejsze! Jeśli dodatkowo dobierzesz kontrastujące barwy, to taki dywan będzie przyciągać uwagę i budzić zachwyt tak domowników, jak i ich gości.

A Ty? Gdzie zechcesz dopasować tak wyjątkową ozdobę?

Powyżej przedstawiono trzy przykłady wnętrz, gdzie taka ozdoba z pewnością zrobi furorę. Jednak to nie jedyne typy aranżacji, do których będą one pasowały. Możesz dowolnie eksperymentować, wybierając oryginalne produkty marokańskie. Sprawdź więc już teraz oferty sklepów dostarczających takie dekoracje.