Jak wybierać damskie stringi?

Jak wybierać damskie stringi?

Poszczególne warianty bielizny dla kobiet mają swoje unikalne walory, co dotyczy nie tylko biustonoszy, ale też majtek. Wiele pań chętnie stawia między innymi na stringi, inne zaś uważają taki fason za mało wygodny. Wiele tymczasem zależy od doboru tego rodzaju produktów. Sprawdź, na co zwracać uwagę.

Damskie stringi — kluczowy jest rozmiar

Za duże majtki wystają ze spodni, dając fatalny efekt wizualny, a także są zwyczajnie niewygodne, tym bardziej że mogą zsuwać się z ciała — dotyczy to także stringów. Za małe zaś, w przypadku zwłaszcza tego fasonu, są skrajnie niewygodne, gdyż paski wpijają się w ciało, co może nawet prowadzić do otarć i oparzeń. Istotne jest zatem, by dobrze dobrać rozmiar takiej bielizny — potrzebne może być skorzystanie z tabeli producenta — w przypadku zakupów internetowych.

Jaki materiał?

Kolejna ważna kwestia mająca wpływ na komfort noszenia majtek o charakterystycznym skąpym stroju to materiał wykonania. Oczywiście damskie stringi z koronki czy innych przejrzystych materiałów, w dodatku zdobione cekinami czy kryształkami, wyglądają pięknie, jednak do codziennego noszenia, w dodatku całodziennego, mogą okazać się nieodpowiednie. Takie warianty najlepiej zostawić na specjalne okazje, na przykład intymne spotkania, zaś na co dzień wybierać majtki praktyczne, czyli m.in. wykonane z bawełny. Jest to kwestia komfortu — braku otarć, uciskania i odparzeń — ale też zdrowia. Naturalne materiały, jak bawełna i włókno bambusa, zapewniają cyrkulację powietrza, co chroni przed rozwojem bakterii, a to w tych miejscach jest niezwykle ważne. Jest to też najlepszy wybór gdy chodzi o bieliznę mającą pozostawać na ciele długi czas — koronka wygląda świetnie, ale może drapać i podrażniać wrażliwe okolice.

Odpowiednie na różne okazje

Tego rodzaju majteczki, ze względu na ich skąpy krój, często kojarzone są ze zmysłową bielizną, ale warto je wybierać nie tylko kiedy chce się czuć i wyglądać sexy. To świetny wybór także do obcisłych i dopasowanych ubrań i alternatywa dla bezszwowej bielizny. Poza tym są odpowiednią opcją na upał — tylko jednak w przypadku wspomnianych naturalnych materiałów.