Jak wybrać obrączki ślubne?

Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybór biżuterii ślubnej to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do tego ważnego dnia. Sprawdź, na co zwracać uwagę, by obrączki zachwycały znacznie dłużej niż tylko w momencie zaślubin!

Wybierzcie to, co wam się podoba

To prawda, że moment nakładania obrączek to kulminacyjny punkt ślubu, czy to kościelnego, czy cywilnego, ale trzeba też pamiętać, że jest to biżuteria, jaką powinno się nosić przez całe życie. Musi być zatem wygodna, praktyczna i powinna się podobać. Warto mieć to na uwadze między innymi w kontekście zmieniających się trendów. Czasem najlepszym wyborem są klasyczne obrączki, minimalistyczne, takie bowiem nie wychodzą z mody i prawdopodobnie nigdy się nie znudzą ani nie przestaną podobać ich użytkownikom. Ważna jest też kwestia wygody. Okazałe krążki, ozdobione kamieniami, mogą nie być najwygodniejsze na co dzień, tak samo zresztą jak inne elementy biżuterii, gdyż mogą zahaczać o ubranie, a wystające kamienie będą narażone na wypadanie.

Jaki materiał?

Nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że biżuteria ślubna to nie tylko charakterystyczne krążki z żółtego złota. Warto wiedzieć, że w grę wchodzą też inne rozwiązania, jak kosztowna, luksusowa platyna bądź tanie tytanowe czy srebrne obrączki —  w ich wyborze nie ma niczego złego, będą one tak samo dobrze symbolizować miłość i wierność jak najdroższa para z salonu. Do wyboru są też oczywiście różne rodzaje złota —  klasyczne żółte, ostatnio modne białe i najrzadziej spotykane różowe —  a także ich połączenia.

Sposób na personalizację obrączek

Nie ma dwóch takich samych relacji, każda para myśli, że łączące ją uczucie jest wyjątkowe, nic więc dziwnego, że duża część narzeczonych chce też mieć wyjątkowe obrączki. Sposobów na osiągnięcie tego celu jest wiele, a zdecydowanie najpopularniejszym i łatwym do zastosowania jest wygrawerowanie na obrączkach wybranego napisu. Pomysły są różne, to na przykład data ślubu, ale też data poznania, imiona małżonków czy różnego rodzaju hasła, cytaty i sentencje. Warto wybrać coś niepowtarzalnego, choć trzeba pamiętać o tym, że ilość miejsca jest ograniczona.