Jak wybrać ślubne obrączki?

Jak wybrać ślubne obrączki?

Wybór ślubnej biżuterii to jedna z najważniejszych kwestii, jakiej muszą w związku ze ślubem dopilnować narzeczeni. Na co postawić i w ogóle jakie kwestie są ważne podczas doboru obrączek? Dowiedz się tego z tekstu!

Moda czy indywidualny gust?

Narzeczeni wybierający obrączki ślubne mogą kierować się bardzo wieloma względami, jak własny gust, aktualne trendy czy choćby budżet. Na pewno jednak do wyboru takiego nie można podchodzić pochopnie. Warto pamiętać o tym, że obrączki to nie tylko element ceremonii zaślubin —  ich założenie jest jej kulminacyjnym punktem —  czy symbol miłości i wierności. To także biżuteria, która powinna być noszona każdego dnia, do końca trwania małżeństwa, a więc, w zamierzeniu, do końca życia. Musi być zatem wygodna, praktyczna oraz zwyczajnie się podobać. Na pewno zatem nie warto kierować się tylko ceną albo ślepo podążać za trendami —  znacznie ważniejsze jest, by zastanowić się, jaką biżuterię się lubi i jaki model będzie praktyczny w codziennym noszeniu.

Duże znaczenie ma też rodzaj metalu. Zwykle biżuterię ślubną wykonuje się ze złota, rzadziej spotkać można modele z platyny, srebra czy tytanu (choć je także warto wziąć pod uwagę, tytanowe modele to na przykład świetna opcja dla osób mających mocno ograniczony budżet), ale i tu jest kilka możliwości do wyboru. Żółte złoto będzie idealne dla miłośników klasyki, białe —  dla osób podążających za trendami i ceniących sobie nowoczesność. Najrzadziej spotykany różowy kruszec to zaś propozycja dla osób lubiących oryginalność. Gdy nie wiadomo, na który wariant się zdecydować, można postawić na krążki wykonane z połączenia dwóch albo nawet wszystkich trzech rodzajów metali.

Sposób na personalizację ślubnych obrączek

Każdy związek jest wyjątkowy i niepowtarzalny i wiele par chce to podkreślić, stawiając na oryginalne obrączki. Cel ten można osiągnąć na różne sposoby: decydując się na modyfikacje istniejącego projektu podług własnego gustu, dostarczenie złotnikowi własnego projektu czy, co jest najlepszą i najszybszą opcją, personalizację poprzez umieszczenie na krążku grawerunku. Może to być data ślubu czy ważna dla narzeczonych sentencja.