Jakie rolety można zamówić w Poznaniu?

Jakie rolety można zamówić w Poznaniu?

Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć swój dom zarówno przed włamywaczami, jak i nadmiernym nagrzewaniem, zainwestuj w zewnętrzne osłony okienne. Jakie ich rodzaje są dostępne w Poznaniu? Wśród nich znajdziesz rolety natynkowe, podtynkowe i nadstawne. Przeczytaj wpis i dowiedz się więcej o poszczególnych produktach. 

Najważniejsze różnice występujące między roletami

Wśród nich należy wymienić przede wszystkim montaż. Zobacz, jak on wygląda w zależności od wybranego modelu!

Informacje o roletach natynkowych

Montuje się je bezpośrednio na elewacji budynku lub we wnęce na okno – na zewnątrz otworu okiennego. Ich kasety są widoczne, ale ze względu na możliwość dobrania koloru np. do dachu czy drzwi domu stanowią dekoracyjny element. Produkty te są proste w montażu i demontażu, co ułatwia konserwację i czyszczenie. Stanowią także dodatkową izolację termiczną i akustyczną. Można je zainstalować na każdym etapie budowy domu, również w gotowych budynkach.

Rolety nadstawne – co je wyróżnia? 

W tym przypadku instalacja realizowana jest z wykorzystaniem odpowiednich listw montażowych, które umieszcza się na ramie okiennej. Roleta wraz z niewidoczną kasetą umieszczona jest tuż nad oknem. Ponieważ skrzynka osłony znajduje się wewnątrz ściany, wypełnia się ją materiałem ociepleniowym. Montaż tego tupu modeli możliwy jest tylko w budynkach na etapie budowy. Są one bardziej dyskretne niż natynkowe, ponieważ są ukryte wewnątrz pomieszczenia. Zapewniają efektywne zaciemnienie i izolację termiczną.

Rolety podtynkowe – co warto o nich wiedzieć?

Montuje się je wewnątrz otworu okiennego – w ścianie lub suficie. Są ukryte wewnątrz wnęki, pod elewacją, dzięki czemu ich kasety są praktycznie niewidoczne. Rolety podtynkowe pozwalają na estetyczne wykończenie ścian domu. Ich instalację należy zaplanować na etapie projektowania domu lub wymiany stolarki okiennej. 

Wybierz rolety dopasowane do Twojego domu!

Każdy z wymienionych powyżej produktów wyróżnia odmienny montaż, który należy zaplanować na odpowiednim etapie budowy lub urządzania domu. Rolety w Poznaniu można zamówić w różnych firmach, które nie tylko dostarczają wybrane artykuły, lecz także zajmują się ich instalacją. Pozwala to mieć pewność, że montaż przebiegnie prawidłowo i osłony będą działać bez zarzutu. Wybierz najlepsze rolety do swojego domu!