Jakie rolety proponują firmy z Poznania i które modele warto wybrać?

Jakie rolety proponują firmy z Poznania i które modele warto wybrać?

Stojąc przed wyborem osłon okiennych, należy rozważyć dostępne opcje. Co ważne, ich montaż trzeba odpowiednio wcześnie zaplanować. Jeżeli jesteś na etapie budowy domu, możesz zainwestować w rolety podtynkowe, nadstawne lub natynkowe, które dostarczają m.in. firmy z Poznania. Które z nich warto wybrać? Sprawdź!

Czym należy się kierować przy zamawianiu rolet?

Firmy dostarczające rolety w Poznaniu wskazują, że decyzja dotycząca wyboru między produktami nadstawnymi, natynkowymi a podtynkowymi zależy od kilku czynników, wśród których należy wymienić m.in. preferencje estetyczne, konstrukcje okien, budżet i możliwości montażu. Dowiedz się więcej na ten temat!

Odpowiednia estetyka rolet

Jeśli zależy Ci na minimalistycznym wyglądzie i chcesz, aby osłony były mało widoczne, rolety podtynkowe są najlepszym wyborem. Ich kasety ukrywa się we wnękach okiennych, dlatego montaż najlepiej zaplanować na etapie projektowania domu. Modele nadstawne ukrywa się wewnątrz pomieszczenia, więc również są dyskretne, ale podobnie jak na warianty podtynkowe należy się na nie zdecydować w trakcie stawiania budynku. Z kolei produkty natynkowe są wyeksponowane na zewnątrz, jednak mogą stanowić świetne uzupełnienie elewacji.

Forma montażu

Instalacja modeli podtynkowych jest najbardziej skomplikowana, ale dla świetnych efektów warto je wybrać. Warianty nadstawne są prostsze w montażu i można się na nie zdecydować podczas wymiany stolarki okiennej. Artykuły natynkowe są najłatwiejsze w instalacji i nie wymagają przygotowań.

Poziom izolacji termicznej i akustycznej

Modele niewidoczne zapewniają lepszą izolację termiczną i akustyczną niż natynkowe. Rolety podtynkowe i nadstawne umieszczane są wewnątrz wnęki okiennej, przez co tworzą dodatkową warstwę izolacyjną, która pomaga zatrzymać ciepło w zimne dni i chroni przed hałasami z zewnątrz.

Dostępny budżet

Zastanów się, ile możesz przeznaczyć na osłony okienne. Produkty podtynkowe są zazwyczaj droższe niż nadstawne i natynkowe, bo ich montaż jest bardziej skomplikowany. Jednak jeśli jesteś na etapie budowy domu, warto się na nie zdecydować. Za inne modele zapłacisz nieco mniej.

Postaw na najlepsze rolety!

Przed dokonaniem wyboru porozmawiaj ze specjalistą, który wskaże możliwe rozwiązania i koszty. Dzięki temu postawisz na najlepsze rozwiązanie. Ważne jest także uwzględnienie własnych preferencji dotyczących estetyki i funkcjonalności rolet. Zobacz, jakie modele możesz zamówić w Poznaniu!