Kwasy glikolowe — zastosowanie na twarz

Kwasy glikolowe — zastosowanie na twarz

W kosmetyce, kosmetologii, a także dermatologii stosuje się różnego rodzaju substancje celem poprawy stanu skóry, również silnie działające —  tyle że w odpowiednim stężeniu. Ciekawym przykładem takich składników są kwasy, mające mocne działanie, wobec czego przydatne zwłaszcza w trudnych przypadkach, na przykład niedoskonałości oraz przebarwień skóry. Sprawdź, jak stosuje się kwasy glikolowe.

Jakie kwasy na twarz?

Chcąc skorzystać z właściwości tego rodzaju substancji trzeba dobrze dobrać je do rodzaju skóry, a także postawić na ich odpowiednie stężenie. W salonach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej czy dermatologii, przeprowadzających peeling kwasowy, zwany też chemicznym, wykorzystuje się różne rodzaje takich substancji, jak kwas salicylowy, kwasy owocowe. Dobiera się ich właściwości do rodzaju skóry, tak samo jak stężenie, dzięki czemu z takiego silnie oczyszczającego zabiegu mogą korzystać nawet osoby ze skórą podatną na podrażnienia czy mające trądzik —  bez obaw o jego zaognienie.

Oczywiście celem zabiegu przeprowadzanego w warunkach profesjonalnych jest bardzo silne złuszczenie skóry, więc wykorzystywane w jego trakcie substancje mają spore stężenie w odróżnieniu od preparatów do użytku domowego. Chodzi bowiem o to, by zapewnić skórze silne złuszczenie. Osoby chcące skorzystać z tej procedury muszą o tym pamiętać. Wygląda ona tak, że po zmyciu substancji skóra wygląda normalnie, ewentualnie jest zaczerwieniona, jednak w kolejnych dniach złuszcza się niezwykle silnie —  naskórek odchodzi całymi płatami. Trzeba zatem tak zorganizować swoje obowiązki, by w czasie mocnego złuszczania na przykład nie mieć ważnego spotkania —  wiele osób nawet stara się wówczas nie wychodzić z domu.

Kwasy do użytku domowego

Z cennych właściwości takich substancji można skorzystać także w domowym zaciszu. Oferowane są na przykład preparaty z kwasem glikolowym na twarz, które poleca się osobom z przebarwieniami skóry, kwas salicylowy jest zaś najlepszy na trądzik. Substancje te rzadko mają postać czystą, częściej są składnikiem serum przeznaczonego do stosowania na noc.