Na czym polega pozycjonowanie w Google?

O usługach SEO wspomina się coraz więcej. Zmienia się świadomość przedsiębiorców, którzy zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest pozycjonowanie w Google. Bez niego niezwykle trudno jest osiągnąć sukces w internecie i notować wysokie przychody. Sprawdź, na czym polega to działanie i jakie są jego zalety.

Pozycjonowanie – walka o pozycję

Już sama nazwa podpowiada istotę tego procesu. Usługa pozycjonowania w Google polega na walce o jak najlepsze miejsce w rankingu wyszukiwarki dla danej witryny. Jest to kluczowe dla zaistnienia w internecie. Roboty skanują sieć i przyznają punkty portalom, które są dla nich atrakcyjne, czyli spełniają ich wymogi. Punktacja wpływa na pozycję wyświetlania linków jako odpowiedzi na zapytania wprowadzane przez użytkowników.

Jest ona bardzo ważna. Liczne analizy ruchu w sieci jednoznacznie wskazują, że największą liczbę odwiedzin, a tym samym przedstawienia oferty kontrahentowi, notują przedsiębiorstwa z pierwszej trójki, dużo słabszą te mieszczące się w dziesiątce, a nieobecne w top 10 praktycznie skazane są na niewidoczność. Dlatego warto zadbać o to, by znaleźć się na szczycie. Osiągnięcie tego efektu to właśnie cel, jaki zakłada pozycjonowanie w Google.

Odwiedziny = sprzedaż? Czy pozycjoner zapewni zyski?

I tak i nie. Wejście przez klienta na witrynę i sprawdzenie oferty to oczywiście podstawowy warunek, żeby firma mogła zanotować sprzedaż. Odbiorca, aby mógł kupić dany przedmiot, musi go zobaczyć. To prosta zależność. Dlatego nawet najlepiej przygotowana oferta z atrakcyjnymi cenami nie przyniesie skutku, jeśli potencjalny konsument nie zapozna się z nią. Czy jednak widoczność w wyszukiwarce gwarantuje sukces?

Bezpośrednio nie. Uzyskanie tego efektu umożliwia dotarcie do szerokiego grona kontrahentów. Żeby jednak zdecydowali się oni na skorzystanie z propozycji, jakie przygotował dany podmiot, muszą być one przekonujące. Dlatego w sposób bezpośredni działania SEO nie gwarantują zwiększenia liczby zawieranych transakcji, ale nie taki jest ich zamiar. Dzięki nim oferta stanie się widoczna dla olbrzymiej ilości klientów. Jeśli właściciel biznesu zadba o korzystne warunki, dojdzie do sprzedaży. Usługi pozycjonowania stron pomagają zatem zwiększyć zyski w sposób pośredni.

Dotrzyj do klienta dzięki fachowcom

Konkurencja nie śpi i też podejmuje działania, które zapewniają jej widoczność w sieci. Dlatego należy współpracować ze specjalistami, których znajdziesz w doświadczonej agencji SEO. Tylko oni będą w stanie skutecznie rywalizować z działaniami wykonywanymi przez innych pozycjonerów. Warto zatem stawiać na firmy z wieloletnim stażem, które mają udokumentowane sukcesy. Zawsze dobrze jest sprawdzać portfolio.