Nasiona konopi Purple Haze — jaka to odmiana?

Nasiona konopi Purple Haze — jaka to odmiana?

Rynek konopi nadal budzi spore emocje wśród polskiego społeczeństwa. Dla wielu osób wciąż niemałym szokiem jest widok produktów typu olejki czy susz CBS na sklepowych półkach. To samo dotyczy nasion marihuany, które, jak się okazuje, można bez większych przeszkód nabyć w określonych punktach. Sprawdź, co mówią przepisy o posiadaniu ziaren konopi.

Rodzaje ziaren marihuany dostępne w coffee shopach

Producenci nasion konopi indyjskich oferują na sprzedaż ich przeróżne odmiany. Kolekcjonerzy mogą więc zgromadzić interesujące produkty, które z pewnością wzbogacą dotychczasową kolekcję. W podstawowym podziale ziaren dopuszczonych do obrotu można wymienić następujące rodzaje:

  • autoflowering (automatycznie kwitnące),
  • feminizowane,
  • typu indoor oraz outdoor,
  • z przewagą Sativy lub Indicy.

Sprzedawcy w prowadzonych sklepach online zawsze starają się szczegółowo opisać oferowane ziarna, które są dostępne na sztuki, aby klient dokładnie wiedział, co kupuje. Oczywiście wiele informacji jest podawanych jedynie w ramach ciekawostki (m.in. dotyczących uprawy indoor lub outdoor czy oddziaływania). 

Gdzie kupić odmianę Purple Haze?

Warto podkreślić, że klientami wspomnianych wcześniej coffee shopów mogą być jedynie osoby pełnoletnie. Zakup nasion marihuany przez nieletnich jest więc zakazany (dokładnie tak, jak ma to miejsce przy sprzedaży wyrobów alkoholowych czy tytoniowych). Feminizowane ziarna Purple Haze, które powstały z mieszanki Purple Thai i Haze, najlepiej zamówić u sprawdzonego sprzedawcy, który współpracuje z zagranicznymi, legalnie działającymi hodowcami. Odmiana auto z przewagą Sativy będzie doskonałym dodatkiem i zarazem wzbogaceniem każdej domowej kolekcji.

Co grozi za posiadanie nasion konopi w Polsce?

Klienci zamawiający ziarna marihuany nadal obawiają się, że takie transakcje mogą zostać uznane za nielegalne. Jest to błędne myślenie, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami tego typu wyroby nie są zaliczane do substancji narkotycznych. Kara pozbawienia wolności grozi wyłącznie osobom, które podejmują próbę wyhodowania sadzonki.