Przewody wentylacyjne do growboxa — jakie są rodzaje?

Przewody wentylacyjne do growboxa — jakie są rodzaje?

Domowa uprawa wymaga od właściciela zamontowania podstawowych elementów growboxa, zapewniających właściwe warunki do wzrostu roślin. Duże znaczenie ma dobór odpowiedniej wentylacji, która odpowiada za dopływ dwutlenku węgla, a także utrzymuje właściwą temperaturę i poziom wilgoci. Czy wiesz, jak dopasować i zamontować przewody wentylacyjne w namiocie uprawowym? Sprawdź już teraz.

Jak dobrać wentylację do growboxa?

Wszystkie wybierane elementy systemu wentylacji muszą do siebie idealnie pasować (pod względem wymiarów). W namiocie uprawowym powinny znajdować się otwory wlotowe (na dole) oraz wylotowe (na górze), których średnica i liczba będzie dopasowana do rodzaju i wielkości domowej hodowli. Oczywiście w przypadku zakupu gotowego growboxa, otwory są już umieszczone we właściwych miejscach.

W skład systemu wchodzą również wentylatory (m.in. kanałowe, cyrkulacyjne, z regulacją obrotów, wyciszone w obudowie MDF), przewody wentylacyjne, filtry węglowe (niwelujące nieprzyjemny zapach z growboxa), tłumiki akustyczne i nagrzewnice. Ponadto, w trakcie samodzielnego montażu poszczególnych elementów, przydatne mogą okazać się takie akcesoria jak opaski, łączniki, kołnierze, trójniki wentylacyjne oraz uchwyty do wentylatorów.

Jakie są rodzaje przewodów wentylacyjnych?

Wszystkie podstawowe elementy tworzące system wentylacji, takie jak m.in. wentylatory, tłumiki i filtry węglowe muszą być odpowiednio połączone z wykorzystaniem specjalnych przewodów. Co ważne, wszystkie powyższe akcesoria powinny mieć taką samą średnicę (jeśli są zamawiane oddzielnie, zamiast w gotowym zestawie). Producenci oferują następujące rodzaje przewodów stosowanych podczas montażu wentylacji w namiocie uprawowym:

  • aluminiowe (produkty są tanie i lekkie, a równocześnie cechuje je wysoka wytrzymałość),
  • kombinowane (zbudowane z folii aluminiowej, polieteru i PVC oraz ramy ze stalowego drutu),
  • izolowane (sztywne lub elastyczne, służą głównie do tłumienia hałasów).

Gdzie zamówić elementy wentylacji?

Największy wybór akcesoriów do systemu wentylacji oraz gotowych zestawów growbox jest dostępny w sklepach internetowych. Klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo i szybką wysyłkę zamówień. Wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone na czas dostawy. Najlepiej skorzystać z oferty, w której udostępniono produkty i sprzęty pochodzące od znanych producentów.